Unknown character set: 'utf' Strona internetowa Szkoły Podstawowej w Piotrkówku - News
Czerwiec 21 2018 04:45:42
Nawigacja
Strona główna
Kadra pedagogiczna
Pracownicy szkoły
Samorząd uczniowski
Klasy i wychowawcy
Nasz Patron
Koncepcja funkcjonowania i rozwoju szkoły
Kalendarz wydarzeń i uroczystości
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Prawa i obowiązki ucznia
Plan lekcji
Dane teleadresowe szkoły
Kontakt
Galeria zdjęć
Statut Szkoły
Prace uczniów
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 263
Najnowszy użytkownik: kamila
Ostatnio dodane zdjęcia


Powitanie
Bezpieczne Wakacje 2018

„Bezpieczne Wakacje” – 2018

            Nadchodzi czas  wakacji,  wyjazdów,  wypoczynku  nad wodą,  pieszych i rowerowych  wycieczek.  Aby wakacje były udane  musimy zachować szczególną ostrożność.
W ramach Programu „Bezpieczne Wakacje” przyjechał do nas  nasz dzielnicowy i przeprowadził zajęcia dotyczące zasad bezpieczeństwa w naszej okolicy. W bardzo ciekawy sposób przedstawił, jak wystrzegać się zagrożeń, które czyhają  na nas. Atrakcją spotkania była możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego. Dzięki takim zajęciom jesteśmy przekonani, że cali i zdrowi wrócimy po wakacjach do szkoły.

Obrazy newsów: dsc02957b.jpg

            Kolejnym działaniem programu  była wycieczka nad Wisłę. Wychowawcy  wskazali  bezpieczne miejsca do zabawy oraz omówili,  jak bezpiecznie bawić się nad wodą w czasie wakacji.

Gminny Konkurs Matematyczny

12 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny pod hasłem: ”Myślę, liczę tworzę.”

Obrazy newsów: dsc07375b.jpg

Obrazy newsów: dsc07403b.jpg

Obrazy newsów: dsc07428b.jpg

A oto wyniki naszych uczniów:

Kacper Józwik kl. 4 – IV miejsce
Mikołaj Kuźmiński kl. 5 – IV miejsce
Kamila Nowicka kl. 6 - III miejsce
Krystian Ryfa kl. 7 - III miejsce

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Milena Cieślak

Gminny Konkurs Recytatorski

Gminny Konkurs Recytatorski „Brzechwa Dzieciom”

        Dnia 07.06.2018r., odbył się w Szkole Podstawowej  w Piotrkówku konkurs  recytatorski skierowany do dzieci ze szkół podstawowych  z terenu naszej gminy. Konkurs miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego Jana Brzechwy z wykorzystaniem ruchu, gestu, mimiki i  muzyki… 

                        Obrazy newsów: konkur_recytatorski.jpg                                           

     Występy dzieci miały niezwykle interesujący i barwny przebieg. Dla większości z nas  twórczość Jana  Brzechwy  kojarzy się z pisaniem poezji dla dzieci o charakterze żartobliwym  z  wykorzystaniem  dowcipu  sytuacyjnego  i   zaskakujących skojarzeniach.   Podczas   występów  mogliśmy przekonać  się,  że poeta  zajmował  się  trudnymi i podniosłymi  sprawami  ważnymi  dla  państwa  polskiego.  Wszyscy  występujący otrzymali dyplomy za udział w konkursie,  a laureaci dyplomy, narody książkowe i rzeczowe. Dla wszystkich uczestników i gości czekał słodki  poczęstunek w postaci pysznego ciasta od rodziców z naszej szkoły. Wszystkim występującym, nauczycielom przygotowującym dzieci, rodzicom, którzy uczestniczyli w spotkaniu, a także oceniającej komisji bardzo dziękujemy za miło spędzone chwile.

Edyta Michalak

Szkoly Dzień Mamy i Taty

    Dzień Matki i Ojca to najlepsza okazja dla dzieci i nauczycieli, by zaprosić Rodziców do szkoły. W tym roku 24 maja w Naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia środowiskowa. Przedszkolaki przedstawili swoim Rodzicom program artystyczny pod tytułem „Jak mama tatę poznała. Klasy I-III  z ogromnym wzruszeniem recytowali nastrojowe wiersze, śpiewali okolicznościowe piosenki i składali życzenia płynące z głębi małych serduszek.

Obrazy newsów: dsc02814b.jpg

Obrazy newsów: dsc02888b.jpg

   Natomiast klasy IV-VII przedstawiły sceny kabaretowe, można rzec „z życia wzięte”. Doniosłe słowa i starania naszych artystów dostarczyły zebranym wiele radości i wzruszeń, o czym świadczyły gromkie brawa płynące z widowni. Na zakończenie części artystycznej uczniowie wręczyli rodzicom własnoręcznie wykonane kwiaty. Następnie dyrektor szkoły Pani Maria Perka zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek. Była to też chwila dzielenia się wrażeniami z występu dzieci i pochwał. Myślę, że świąteczny nastrój i mila atmosfera spotkania na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

 

                                                                                                          Agnieszka Jarzyńska

Profilaktyka uzależnień

        Uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły 16 maja 2018 r. uczestniczyli w szkoleniuna na  temat "Profilaktyka uzależnień". Organizatorem szkolenia był GOPS w Słubicach.

Obrazy newsów: dsc02755b.jpg

Obrazy newsów: dsc02757b.jpg

D. Jaros

Dzień Europejski

Dzień Europejski

            11 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europejski. Wzięli w nim udział członkowie Klubu Małego Europejczyka i chętni uczniowie z klas I-III.  Opiekunki Klubu przygotowały prezentację multimedialną „Poznaję Unię Europejską”, z której dowiedzieliśmy się dużo ważnych i ciekawych informacji o Unii Europejskiej.  Następnie podzieliliśmy się na zespoły i wykonywaliśmy różne zadania sprawdzające naszą wiedzę na temat Unii. Wszyscy wspaniale się bawili.

Obrazy newsów: dsc02748b.jpg

                                                                                    Żaneta Żuchowicz i Małgorzata Perka

Dzień Ziemi

Obchody Dnia Ziemi  w klasach O-III

W naszej szkole Dzień Ziemi  obchodzony był 23 kwietnia. Dzieci z klas 0-III aktywnie włączyły się w jego obchodzenie. Obejrzały film związany z promowaniem działalności proekologicznych. Wybrały się na wycieczkę w celu dostrzeżenia wpływu działalności człowieka na najbliższe środowisko. Zasadziliśmy na terenie szkoły krzew ozdobny, a następnie dzieci przystąpiły do akcji sprzątania terenu wokół szkoły. Na koniec na wszystkich czekało ognisko z kiełbaskami.

 Obrazy newsów: dsc02697b.jpg

Obrazy newsów: dsc02716b.jpg

Dzień Ziemi w Klasach IV-VII

W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie z klas IV-VII  wzięli udział w specjalnie przygotowanych dla nich przez nauczycieli w  szkolnych podchodach ekologicznych. Zadania do rozwiązania podzielone były na dwie kategorie: zajęcia o charakterze ruchowym i umysłowym w postaci zagadek, rebusów, itp. Uczestnicy podzieleni byli na dwie drużyny, które miały odnaleźć wszystkie stacje zadaniowe i rozwiązać zadania takie same dla obydwu drużyn, co oczywiście wszystkim się udało. Zabawa była ekscytująca i do końca wszystkich trzymała w dużym napięciu i oczekiwaniu, kto wygra.

                                                                                             Edyta Michalak

Motonawigacja - bezpieczna droga

W dniu 24 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy VII uczestniczyli w uroczystości szkolnej w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie, objętej patronatem Starosty Płockiego, organizowanej pod hasłem "Motonawigacja - bezpieczna droga".  W charakterze gości specjalnych udział wzieli Łukasz i Karol Kędzierscy - wielokrotni mistrzowie Polski w sportach motorowych. Łukasz Kędzierski uczestnik Rajdu Dakar.                  

Obrazy newsów: zdjcie0107.jpg


       Celem spotkania było propagowanie bezpiecznych, odpowiedzialnych i przemyślanych zachowań na drodze, rozwijanie umiejętności z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej oraz propagowanie wiedzy z zakresu motoryzacji. W trakcie spotkania został przeprowadzony konkurs dla uczniów pod wyżej wymienionym tytułem. Naszą szkołę reprezentował Pietrzyk Adam. 

Obrazy newsów: zdjcie0104.jpg

D. Jaros

Ku niepodległej

Ku niepodległej - pokaz historyczny

Dnia 7 marca odbył się pokaz historyczny Grupy Artystycznej  Rekonstrukto, który miał na celu przybliżyć losy bohaterów walczących o wolność, honor i ojczyznę. Prowadzący przedstawili dążenia niepodległościowe naszych rodaków. Omówili rolę i legendę Józefa Piłsudskiego. Uczniowie mogli obejrzeć stroje: szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I Brygady Legionów Polskich,  a także repliki broni używanych przez powstańców i żołnierzy z czasów I wojny światowej. 

                 Obrazy newsów: dsc02652.jpg    

       Na szkolnej scenie pojawili się uczniowie, którzy wcielali się w rolę dzielnych, czasem rannych żołnierzy, a piękne sanitariuszki mogły umiejętnie opatrywać rany bohaterów.                                                                    

                                   Obrazy newsów: dsc02668.jpg                          

      To była wesoła i niezwykle ciekawa lekcja historii.

Iwona Michalska - Milczarek

Dokarmiamy ptaki

Dokarmiamy ptaki

       W ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu przystąpiliśmy do akcji dokarmiania ptaków. Zima to najtrudniejszy okres dla zwierząt w tym również dla ptaków. Na spotkaniu SKW dzieci zrobiły karmniki, które następnie zawiesili na terenie szkoły. Dzieci chętnie przynoszą do szkoły ptasie przysmaki – słoninkę, nasiona, ziarna zbóż. Monitorują sytuację aby w karmnikach cały czas było pożywienie.

Obrazy newsów: dsc02648.jpg

Obrazy newsów: dsc02646.jpg

Szkolenie dla uczniów szkól podstawowych zorganizowane przez KRUS

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na temat "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy". Pozwoliło on uczniom pogłebić wiedzę na temat najczęstrzych przyczyn wypadków, które zdarzają się w gospodarstwach rolnych. Na podsumowanie zajęć prowadząca ogłosiła konkurs plastyczny o wyżej wymienionej tematyce.

Obrazy newsów: dsc02640a.jpg

Obrazy newsów: dsc02641a.jpg

D. Jaros

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogowa si, aby mc doda wiadomo.

23-04-2010 21:34
Nasza Szkoła jest super Wink

20-04-2010 12:20
W naszej szkole wszystko jest SUPER Shock

11-04-2010 20:24
jaka najlepsza Bombowa

31-03-2010 13:21
Nasza szkoła jest fajna Grin

19-03-2010 21:40
Świetnie, że powstała strona szkoły Wink Smile

16-03-2010 11:48
cześć piękna Pfft

16-03-2010 11:47
Cześć

16-03-2010 11:46
Pfft

16-03-2010 11:46
CO ROBIMY NA W-F ??????????????? ;P

16-03-2010 11:45
SIEMA Wink